Мозочкова стимуляція на балансуючій дошці доктора Більгоу .
Мозочкова стимуляція - що це?
Мозочковая стимуляція - це набір лікувально-профілактичних і реабілітаційних методик, спрямованих на стимуляцію роботи головного мозку і мозочка.
Мозочок - самий швидкодіючий в мозку механізм, адже в ньому міститься 50% всіх нейронів мозку. Саме тому він так швидко переробляє будь-яку інформацію, що надходить з інших відділів мозку і задає темп роботи мозку в цілому. Мозочок - це диспетчер нашого мозку. Він пов'язаний з усіма частинами нашого мозку і переробляє всю інформацію від органів чуття, яка надходить у мозок. На основі цієї інформації мозочок проводить корекцію рухів і поведінки.
Але мозочок відповідає не тільки за координацію рухів, регуляцію рівноваги і м'язового тонусу, а й за регуляцію емоцій та уваги, а також за розвиток розумових здібностей.
Як проводяться заняття на дошці Більгоу?
В основі програми мозочкової стимуляції лежить система тренувань на особливому тренажері - балансувальній дошці. Заняття нагадують лікувальну фізкультуру: стоячи на балансувальній дошці, дитина виконує завдання інструктора, наприклад, обмінюючись з інструктором м'ячем, називає букви алфавіту, домашніх і диких тварин тощо.
Ці завдання спрямовані на синхронізацію рухових і пізнавальних навичок, розвиток зорово-моторної координації. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальна програма, при цьому враховується вік дитини, її можливості та особливості.
Показання
Мозочкова стимуляція націлена на прискорення розвитку мови, поліпшення концентрації уваги, нормалізацію поведінки і, як наслідок, на вирішення проблем з успішністю в школі.
Мозочкова стимуляція допомагає поліпшити сприйняття дитиною усної і письмової мови, розвинути навички читання, математичні здібності, стимулювати розвиток пам'яті. Найбільш ефективна мозочкова стимуляція в комплексі із заняттями логопеда, психолога, дефектолога.
Метод мозочкової стимуляції рекомендований пацієнтам з наступними проблемами:
-
аутизм і розлади аутистичного спектру
-
синдром Аспергера
-
алалія
-
синдром дефіциту уваги
-
зниження пам'яті
-
проблеми навчання
-
гіперактивність, підвищена збудливість
-
поведінкові розлади
-
затримка мовного розвитку
-
затримка психічного розвитку
-
дислексія
-
диспраксия
-
центральне порушення слухового аналізу
-
розлад сенсорної обробки
-
порушення ходи
-
порушення постави
-
порушення моторики
-
порушення роботи вестибулярного апарату
-
порушення координації рухів
Індивідуально підібрані захоплюючі та пізнавальні завдання дуже подобаються дітям будь-якого віку. Вони із задоволенням відвідують заняття на балансуючій дошці Більгоу.
Заняття можна починати у віці 3-4 років, тривалість занять - 30 хвилин.
Джерело:
http://www.malyatko-plus.com/poslugi/diagnostika-ta-korekcijna-dopomoga-dityam-z-porushennyam-movlenevogo-ta-psihichnogo-rozvitku/mozochkova-stimulyaciya-na-balansuyuchij-doshci-doktora-bilgou.htm