A A A K K K
для людей з порушеннями зору
"Інклюзивно-ресурсний центр"
Нетішинської міської ради

Розвиваємо увагу та посидючість.

Дата: 15.04.2020 15:24
Кількість переглядів: 305

Щоб розвинути у малюка уважність і посидючість, цьому питанню варто приділяти час з самого дитинства.

З чим же пов’язана неуважність і неможливість сконцентруватися на чомусь у дітей? Ну, крім того, що це може бути особливість темпераменту малюка, це може також бути і психологічна проблема. Наприклад, дитина може тікати від завдання або задачі, з якою боїться не впоратися. Якщо малюк раніше в чомусь не досяг успіху, то тепер він може боятися повторення схожого результату, а це може бути викликано скупою похвалою батьків або її відсутністю.

Тому, щоб дитина не думала про те, що у неї нічого не вийде, батьки повинні хвалити його за старання, при цьому важливо, щоб похвала не асоціювалась з чимось матеріальним: подарунком, солодощами, новою іграшкою.

Ось кілька порад, які допоможуть розвинути уважність та посидючість у дитини :

 1. Під час занять з дитиною потрібно усунути всі чинники, здатні відвернути увагу малюка і перешкодити йому сконцентруватися.
 2. Вибираючи дитині заняття, обов’язково варто врахувати її здібності і час, який їй знадобиться для виконання. Адже коли малюкові набридне, він просто залише завдання незакінченим, тому краще розрахувати, скільки йому знадобиться часу на виконання, щоб малюк не засумував і виконав його. 
 3. Чергуйте фізичні заняття з розумовими, щоб малюку не було нудно і не набридало, запропонуйте йому після вирішення якоїсь задачі пограти в рухливі ігри. Після чого можна знову приступити до різного роду головоломок.
 4. Починайте виконувати завдання разом, розкажіть, що потрібно робити, покажіть на власному прикладі, після чого дитина теж може приступити до виконання.
 5. Покажіть малюкові, що вас це заняття захоплює рівно настільки, наскільки це цікаво і йому. Дивлячись на вас, у малюка виникне ще більший інтерес до виконуваного завдання.
 6. Не варто квапити дитину, вказувати на її помилки, постійно порівнюючи з іншими дітьми, кажучи, що сусідський хлопчик краще, і він би впорався з цим завданням швидше. Крім того, що це образить малюка, ще це може змусити його почуватися гірше інших, що призведе до невпевненості у власних силах, а також до того, що дитина буде постійно здаватися, навіть не спробувавши.
 7. Під час прогулянок звертайте увагу малюка на різні деталі: пташка на дереві, кішка, що пробігає, це допоможе йому бути більш уважним і навчитися звертати увагу на малопомітні деталі, як в житті, так і в роботі.

Виховати в дитині посидючість і уважність в ранньому віці дуже важливо, так як це допоможе йому швидше адаптуватися до садка, а потім і до школи. Адже там доведеться слухати викладача і запам’ятовувати, що він говорить, а для дитини, яка не здатна сконцентруватися адаптуватися може бути дуже складно. Можуть виникати конфлікти з учителем, і непорозуміння з боку однолітків. При цьому сама дитина може до кінця не усвідомлювати, що саме вона робить не так і чому на його дії так реагують оточуючі.

Час, протягом якого малюк може бути уважним, безпосередньо залежить від віку дитини. Чим він молодший, тим менше він посидючий, проте існує таке поняття, як мимовільна уважність, коли дитина захоплена тим, що їй цікаво і що дійсно привертає її увагу. Тому якщо ви хочете виховати у своєму малюку посидючість, фактори, які впливають на мимовільну увагу, варто усунути.

Адже якщо в кімнаті є щось, здатне відвернути дитини від завдання, то абсолютно не має сенсу залишати це поруч з ним, поки дитина, припустимо, робить домашнє завдання. Наприклад, не потрібно просити дитину вирішити задачу, при цьому включивши телевізор з його улюбленими мультиками.

Посидючість варто прищеплювати поступово, даючи малюкові завдання, які його зацікавлять, не потрібно вимагати від дитини більше її можливостей. Так, наприклад, діти в п’ять років здатні утримувати увагу протягом 15-20 хвилин. Не перевантажуйте дитину, навпаки спробуйте допомогти малюкові навчитися концентруватися. Для цього:

 1.  Розмовляйте з дитиною, привчаючи її таким чином слухати і фокусуватися на розмові. Граючи в гру, коментуйте те, що відбувається – що роблять іграшки, що краще було б зробити. Так ви навчите малюка слухати.
 2. Намагайтеся якомога рідше відволікати дитину, якщо вона чимось захоплена. Дозвольте їй закінчити гру або вивчення нової іграшки. Нехай спершу домалює малюнок, дозбирає конструктор, а вже потім пропонуйте інше заняття. Зрозуміло, що іноді малюка все ж доводиться поквапити, тому що він може грати всю ніч, але це варто робити лише в крайніх випадках. Коли дитина захоплена – вона пізнає світ, а якщо дуже часто її відволікати, це може привести до проблем з концентрацією уваги.
 3. У перервах між роботою, а в разі дітей між різними завданнями повинен бути відпочинок, який краще представити у вигляді фізичної активності. Це може бути що завгодно – зарядка, стрибки, біг. Адже фізична активність дуже важлива для дитини, так як забезпечує комплексний розвиток організму, при цьому допомагає відволіктися, після чого повернутися до завдання з новими силами.
 4. Створіть потрібну атмосферу і спробуйте пояснити малюкові, що вчитися і пізнавати щось нове – це дуже цікаво. Зручне робоче місце, відсутність відволікаючих або дратівливих факторів, бажання дізнатися щось нове і вчитися, не тільки підвищить концентрацію, а й поліпшить уважність і посидючість.                                                                                                                                                                 Джерело:https://footbik.ua/ua/article/razvivaem-vnimatelnost-i-usidchivost/

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора